Новини в фотографіях

Prev Next

Увага! Ботулізм!

on 05 липня 2017.

210717Ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико-інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного і довгастого мозку. Ботулізм, симптоми якого проявляються при попаданні в організм ботулотоксин-містять продуктів, аерозолів і води, в результаті комплексу процесів призводить також до розвитку гострої та прогресуючої дихальної недостатності. В результаті відсутності належного лікування ботулізму не виключається настання летального результату.

 

Загальний опис

Для визначення цього захворювання використано латинське слово botulus, в перекладі означає ковбасу. Справа в тому, що вперше збудник даного захворювання був виявлений саме в ковбасі, а згодом - і в тілах загиблих після її вживання людей. І по сьогоднішній день в якості основних причин ботулізму виділяють вживання в їжу шинки, копченої риби та солоної риби.

Крім попадання токсинів з їжею, можливі й інші шляхи зараження ботулізмом, що визначає такі види цього захворювання, як, наприклад, ботулізм новонароджених або ранової ботулізм. За рахунок гарної усмоктуваності насичення токсином крові відбувається вже протягом першої доби з моменту його попадання в організм, проте ті його дози, контакту яких з нервовою тканиною не сталося, вже на третю-четверту добу з організму виводяться з сечею. Що стосується патогенетичних механізмів, що сприяють розвитку інтоксикації, то на даний момент вони не до кінця зрозумілі.

 

Причини ботулізму. Способи передачі

В якості джерел і резервуарів інфекції ботулізму виступає грунт, а також синантропні тварини, тобто синантропи - істоти, що живуть разом з людьми в масштабах їх жител, так і істоти, що знаходяться в безпосередній близькості від них, а саме зовнішні і внутрішні паразити (комарі, кліщі, гельмінти, блохи тощо), миші, пацюки, горобці, ластівки і т.д. Також сюди відноситься риба, водоплавні птахи і власне люди.

Якщо носієм збудника даного захворювання є тварина, то видимого для нього шкоди під впливом інфекції не виявляється. Що стосується безпосередньо хворих осіб, то для тих, хто їх оточує, епідеміологічно небезпечними вони не є.

Виділення бактерій з зараженого організму в будь-яких варіантах відбувається фекальним або оральним шляхом при подальшому попаданні їх в воду, грунт тощо Зовнішня середа по частині окремих своїх елементів може забруднюватися через розкладання загиблих від розглянутого захворювання птахів і гризунів (тобто безпосередньо через їхні трупи). Власне механізм передачі захворювання є фекально-оральним.

Що стосується причин ботулізму, то вони полягають у вживанні таких продуктів в їжу, як домашня консервація (особливо це овочі та гриби), шинка, риба (солона, копчена), ковбаси. Майже всі ті продукти, які зазнали ґрунтової забруднення або забруднення допомогою вмісту кишечника тварин, риб і птахів, містять у собі спори збудника захворювання, розглянутого нами.

Ботулізм у новонароджених, а також ранової ботулізм зустрічаються набагато рідше. У першому разі захворювання виникає на тлі потрапляння в кишечник клостридій при подальшому виробленню ними в ньому токсину, у другому випадку за рахунок відсутності доступу кисню при ранах некротизованного і размозженного типу створюються наближені до анаеробних умови, в результаті чого у них починають проростати суперечки при подальшій акумуляції ботулотоксину.

Примітно, що хороше всмоктування токсину відзначається не тільки при розгляді цього процесу в рамках слизової ШКТ, але також і при такому процесі, актуальному для очних слизових і слизових верхніх дихальних шляхів. Це, в свою чергу, визначає відповідну небезпеку токсину при можливому його застосуванні в якості зброї біологічного типу.

Якщо говорити про сприйнятливості до ботулизму людей, то вона, як можна помітити, досить висока. Враховуючи той факт, що активність токсину відбувається в рамках мінімальних доз, то це, в свою чергу, виключає можливість появи відповідних імунних реакцій з боку організму, відповідно, імунітет у відношенні такого впливу просто не виробляється.

 

Ботулізм: симптоми

Тривалість інкубаційного періоду цього захворювання в переважній більшості випадків досить коротке і складає порядку декількох годин. Між тим, в деяких випадках можливо його подовження до терміну в 7-10 діб, що, відповідно, визначає необхідність в постійному спостереженні протягом цього часу за тим, яким буде стан здоров'я кожного з осіб, які вжили продукт, який виступив в якості основної причини для появи першого зазначеного випадку цього захворювання.

Що стосується початкового періоду, то тут симптоматика захворювання може характеризуватися власної нечіткістю, а також змазаністю, тобто схожістю з рядом інших видів захворювань, в результаті чого раннє діагностування стає скрутним. Виходячи з характеру клініки даного періоду, можуть бути виділені наступні його умовні варіації з характерною для них симптоматикою:

Гастроэнтеритический. З'являються виражені больові відчуття переймоподібного типу в області епігастрію, може також з'явитися блювання (одно - або дворазова) з виділенням з'їдених продуктів. Перебіг захворювання може нагадувати симптоматику харчової токсикоінфекції. Одночасно з цим важливо брати до уваги той факт, що для ботулізму не є характерним виражене підвищення температури, при цьому його течією властиво розвиток значною сухості, що відзначаються в області слизових ротової порожнини, причому невелика, по суті, втрата рідини в цьому випадку такого прояву не пояснює. Також під часті симптоми даного періоду потрапляє утрудненість в проходженні вздовж стравоходу їжі, що описується хворими як відчуття «грудки в горлі».

• «Очної». Для нього характерна поява розладів, пов'язаних із зоровою функцією. Зокрема такими розладами можуть стати «мушки» або туман перед очима, відчуття сітки і втрата чіткості у розгляді контурів навколишніх предметів. Можливе опущення повік (або птоз), косоокість, нерівномірність у стані зіниць або їх розширення, двоїння в очах. Буває і так, що в цей період розвивається так звана гостра далекозорість, скорегувати яку можна з використанням плюсових лінз для цього. Важкі випадки перебігу захворювання можуть супроводжуватися також і нерухомістю очних яблук.

• Дихальної недостатності. Даний варіант перебігу ботулізму є самим небезпечним із перерахованих, як мінімум чинності блискавичності власного розвитку. Прояви дихальної недостатності полягають у появі задишки і тахікардії, ціанозу (тобто синюшності слизових і шкіри). Дихання по типу в будь-якому з варіантів визначається як патологічний. Власне небезпека цього періоду полягає в тому, що, крім вираженості перелічених проявів, у ньому стає можливим настання летального результату, причому воно може наступити протягом найближчих 3-4 годин.

Тепер зупинимося дещо детальніше на етапі розпалу ботулізму. Клініка проявів цього захворювання є досить характерною, виділяється вона поєднанням деяких синдромів. Так, відзначаються порушення в русі очних яблук, порушується ковтання, що спочатку стосується лише жорстких продуктів харчування, а після - і рідких. В останньому випадку навіть спроба пиття звичайної води призводить до її виливання через ніс, що відбувається в результаті парезу ковтальних м'язів (тобто їх характерною слабкості через «відключення» від нервової системи).

Крім цього в рамках даного періоду перебігу захворювання відзначаються порушення фонації, для яких характерна послідовність перебігу у вигляді чотирьох основних стадій. Так, спочатку зазначається осиплість голосу або зниження тембру, що відбувається в результаті сухості, що відзначається в слизових зв'язок.

Далі починає розвиватися дизартрія, що виявляється за описом відчуттям «каші у роті», після чого може спостерігатися зміна голосу на користь гугнявості. Зрештою, зміни досягають стадії появи повної афонії, тобто відсутності голосу в промовистої його формі при переході до шепоту, що пояснюється парезом голосових зв'язок. З-за відсутності кашльового поштовху у хворого виникають напади задухи, що відбувається внаслідок попадання в гортань рідини або слизу.

У деяких випадках (хоча і не на постійній основі) можуть спостерігатися иннервационные порушення, що проявляються у вигляді перекошування особи, а також неможливості оскалу зубів тощо

Також при розпалі ботулізму у хворих можуть виникати скарги на виражену м'язову слабкість, нестійкість ходи (яку можна порівняти з ходою п'яного людини). Перші години захворювання можуть протікати в комплексі з сухістю слизових ротової порожнини, запорами.

Що стосується температури, то вона найчастіше має нормальні показники, лише зрідка підвищуючись до субфебрильних відміток. Також з'являється тахікардія (почастішання серцебиття), можлива артеріальна гіпертензія (тобто підвищення тиску), задишка, поверховість дихання, расширенность зіниць. Тахікардія також може чергуватися з брадикардією (стан, при якому, навпаки, частота серцевих скорочень знижується).

Можливі уродинамічні порушення, що проявляються у вигляді мимовільного сечовипускання або, навпаки, у вигляді гострої затримки виділення сечі. Актуальна м'язова слабкість найбільшою мірою виражена в області потиличних м'язів, що, в свою чергу, призводить до свисанию голови і до спроб пацієнтів до її придерживанию. Збереження цього стану може досягати близько півроку. Слухові функції і свідомість залишаються в нормі, які-небудь порушення в чутливій сфері також відсутні.

 

Дитячий ботулізм: основні особливості

Як ми вже відзначили, ці форми ботулізму зустрічаються не так часто. Між тим, є певні характерні для них особливості:

• зараження відбувається спороутворюючими, а не вегетативними формами;

• зазначається тривалість перебігу інкубаційного періоду;

• відсутній гастроэнтеритический період у перебігу захворювання;

• симптоми ботулізму у новонароджених виявляються в слабкості смоктання або і зовсім відмовитися від нього, млявості і в затримці стільця, в ослабленні смоктального або ковтального рефлексів, актуальна і офтальмологічна (вище - «очна») симптоматика захворювання, плач хрипкий;

• ускладнення у дітей (наприклад, у формі пневмоній), відзначаються значно частіше, крім того, частіше серед них відзначаються і летальні випадки.

 

Ускладнення ботулізму

Ускладнення ботулізму можуть бути трьох типів, для кожного з яких характерні власні прояви:

• Специфічні ускладнення. Сюди відноситься міозит при частому ураженні литкових, потиличних і стегнових м'язів, що проявляється у вигляді припухлості і ускладненості у спробах здійснення рухів, а також у хворобливості. Крім міозиту не виключається можливість такого специфічного ускладнення, як поразка нервових серцевих вузлів, що, в свою чергу, призводить до утворення у пацієнтів аритмій.

• Бактеріальні (вторинні) ускладнення. Сюди відноситься пневмонія і гнійна форма трахеобронхіту, ателектази і пієлонефрит, а також сепсис.

• Постлечебные (або ятрогенні) ускладнення. Проявляються вони у формі атрофії кишечника, сироваткової хвороби, гіперфосфатемії, гіперглікемії.

 

Діагностування

Діагностика ботулізму ґрунтується на врахуванні наступних даних:

- епідемічні дані (наприклад, вживання хворими продуктів домашньої консервації);

- клінічні дані (зосередження ураження нервової системи та його симетричність, актуальність інтоксикаційного, гарячкового, менингиального і загальномозкових синдромів);

- дані лабораторної діагностики (зокрема вона орієнтована на виявлення збудника в біоматеріалах пацієнта і в продуктах, також застосовні РН (тобто реакція нейтралізації) в комплексі з ІФА (імуноферментний аналіз));

- дані щодо виявлення рівня специфічного типу ферментів, на підставі яких визначається ступінь компенсації, актуальна для судин і серця (додатково в даному випадку проводиться ЕКГ).

 

Ботулізм: лікування

Тривалість перебігу захворювання може становити близько близько трьох тижнів, що актуально за умови забезпечення необхідного лікування. Відновлення неврологічної симптоматики проводиться в зворотному порядку, зосереджуючись спочатку на диханні, а після - на ковтанні.

Інші прояви симптомів ботулізму виліковуються без якоїсь особливої послідовності, можливо і їх збереження протягом тривалого часового періоду (близько 1,5 міс. і довше). У пацієнтів, які перехворіли на ботулізм, всі симптоми зникають без сліду, відповідно, і без яких-небудь наслідків. Якщо лікування не проводиться, то не виключається можливість летального результату. Саме лікування зокрема полягає у кількох етапах:

• Використання протівоботулініческой кінської антитоксичної сироватки, яка, в свою чергу, може бути моновалентною або полівалентною (даний варіант актуальний при невідомому типі впливає ботулотоксину). Також може бути використаний людський иммуноглобин (противоботулинический).

• З сироваткою, зазначеної вище в будь-якому з її варіантів вводиться також преднізолон, чиє дію покликане виключити можливість розвитку анафілактичного шоку. Також, для недопущення останнього прояви до введення сироватки проводиться проба з використанням малих доз, згодом чого, якщо не виникає алергічна реакція, то доза преднізолону збільшується.

• В результаті актуального для хворих парезу підвищується ризик закупорки у них дихальних шляхів і розвитку дихальної недостатності. Ці фактори є загрозою для життя, а тому необхідно забезпечити хворим парентеральне та зондове харчування при одночасному підключенні їх до апарату штучної вентиляції легенів.

• У разі актуальності ураження міокарда пропонуються цитопротекторы.

• Бактеріальні ускладнення вимагають використання антибіотиків широкого спектру дії.

• Ранні стадії захворювання передбачають необхідність впливу на збудника також і через ШКТ, що досягається за рахунок очисних клізм, промивання шлунка і призначення сорбентів.

Додатково призначається дієта (№10), з раціону виключаються страви, насичені екстрактивними складовими, а також жирні продукти і прянощі. Пропонується також напівпостільний/постільний режим.

Важливим моментом, який слід виділити в якості підсумку нашої статті, є необхідність негайного виклику «швидкої допомоги» при ознаках харчового отруєння (нудота і блювання, біль в животі) в комплексі з вираженою м'язовою слабкістю, мовними і зоровими порушеннями, а також з глотательными порушеннями. В іншому випадку зволікання і виключення такої допомоги може призвести до летального результату!

Перша допомога при ботулізмі (отруєння з підозрою на це захворювання) полягає, крім виклику швидкої, у дачі хворому великої кількості рідини і забезпечення йому доступу до свіжого повітря. У разі припинення дихання необхідно перейти до процедури штучного дихання. Також важливо знайти, по можливості, залишки тієї їжі, яка була до настання такого стану з'їдена хворим - це необхідно для проведення лабораторних аналізів.

У будь-якому випадку потрібна консультація інфекціоніста.

Якщо Ви вважаєте, що у вас Ботулізм і характерні для цього захворювання симптоми, то вам допоможе лікар інфекціоніст.

 

Головне меню

Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.
Головна
Доступ до публічної інформації
Обговорення
Основні заходи
Соціальний захист населення
Інформація для переселенців
Житлово-комунальне господарство
Соціально-економічний розвиток
Економіка та підприємництво
Регуляторна політика
Інвестиційна Ярмолинеччина
Туристична Ярмолинеччина
Захист прав споживачів
Добровільне об’єднання територіальних громад
Центр надання адміністративних послуг
Служба у справах дітей
Структура
Піклування про дітей
Усиновлення
Опіка та піклування
Дитячі будинуи сімейного типу та прийомні сімї
Усиновлення дітей
Всеукраїнський портал національного усиновлення
База даних дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування які підлягають усиновленню
Бюджетна політика
Управління освіти, молоді та спорту
Культура
Вакансії
Громадська рада
Звернення громадян
Розвиток громадянського суспільства
Запобігання проявам корупції
Управління Держпродспоживслужби в Ярмолинецькому районі інформує
Управління державної служби Головдержслужби України в області інформує
Актуальні питання державної служби
Запитання та відповіді
Ярмолинецьке відділення Кам'янець-Подільської ОДПІ
Спостережна комісія
Очищення влади
Хмельницьке об’єднане управління ПФУ в Хмельницькій області
Офіційні документи органів місцевого самоврядування
Відкриті дані

Оголошення

Prev Next

До відома суб’єктів господарювання

Ярмолинецьке відділення Кам’янець-Подільської ОДПІ доводить до відома суб’єктів господарювання, що з 02.07.2018 року будуть змінені всі рахунки для сплати податків....

Read more

Запрошуємо на Перший півмарафон «Незалеж…

Громадська організація «Успішна молодь Нетішина» спільно з Виконавчим комітетом Нетішинської міської ради запрошують вас до участі у Першому півмарафоні «Незалежні...

Read more

РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТАРЦІЯ ПОВІДОМЛЯ…

Урядова «гаряча лінія» номер телефону 1545   звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного і надсилаються органам виконавчої влади...

Read more

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАЙОНУ!

З 01 травня 2018 року по 01 листопада 2018 року СФГ "Віталія" та ФГ "Віталія-2007" будуть проводити обробіток посівів хімічними...

Read more
ПРЕС-АНОНС  27 квітня – IV Форум енергоефективного партнерства’18

ПРЕС-АНОНС 27 квітня – IV Форум енергое…

«ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад»  27 квітня 2018 р. у м. Києві у КВЦ «Парковий» Держенергоефективності...

Read more

Державна служба України у справах ветера…

19 травня 2018 року у Києві на стадіоні «Атлет» відбудеться Всеукраїнський турнір з футболу «КУБОК НЕСКОРЕНИХ». Участь у змаганнях беруть ветерани...

Read more

УМОВИ прийому та порядок відбору на навч…

 Розпочато відбір до вищих навчальних закладів ДСНС України (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Вище професійне училище Львівського ДУ БЖД (м....

Read more

Н А К А З № 67-Н

Н А К А З    № 67-Н Від «22»_грудня_ 2017 р                     ...

Read more

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, я…

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання...

Read more

ДО УВАГИ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ!

Ярмолинецька районна державна адміністрація (організатор конкурсу) оголошує конкурс з визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не...

Read more

Стажування у Федеральному міністерстві з…

За інформацією Федерального міністерства закордонних справ Німеччини молоді співробітники державних установ України запрошуються пройти стажування у Федеральному міністерстві закордонних справ...

Read more

Про оголошення конкурсу на заміщення вак…

Наказ управління агропромислового розвитку Ярмолинецької районної державної адміністрації від 27 вересня 2017 року №11 «Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної...

Read more

До уваги керівників підприємств, установ…

Відповідно до ч. ст.2 Закону України «Про колективні договори та угоди», колективний договір укладається на підприємствах, установах, організаціях незалежно від...

Read more

30 ювілейна обласна виставка «Агро – Под…

16 вересня 2017 року о 10:00 годині за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька (траса № Н-03 Хмельницький-Чернівці, мікрорайон Ружична, недіючий...

Read more

Оголошення! Щодо виїзного прийому громад…

ОГОЛОШЕННЯ На виконання доручення Міністра юстиції України від 09 серпня 2017 року, відповідно до графіку роботи мобільних точок доступу до системи...

Read more

Оголошення! Відбудеться міжнародна конф…

16-17 вересня у Хмельницькому відбудеться міжнародна конференція "Бджільництво як компонент сталого розвитку". Запрошуються науковці-бджолярі з України та Європи, власники пасіки, керівники...

Read more

Заходи до Дня незалежності України

 23 серпня  2017 року 09.00 – вистакове містечко «Українська хата»; 09.30 – відкриття Дошки  пам’яті  «Герої не вмирають»; 10.00 – урочиста церемонія підняття...

Read more

Рекомендації Держенергонагляду щодо необ…

З метою належної та своєчасної підготовки джерел теплової енергії та теплових мереж до роботи в опалювальному періоді 2017-2018 років, попередженню...

Read more

Увага конкурс «Кращі практики місцевого …

ІНФОРМАЦІЯ про конкурс Мінрегіону «Кращі практики місцевого самоврядування»   Протягом 2012-2013 років Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» (Конкурс) впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого...

Read more

АНОНС

                                         20...

Read more

Національне агентство з питань запобіган…

Національне агентство з питань запобігання корупції щодо декларування...

Read more

ОГОЛОШЕННЯ про проведення щорічного Все…

Національним агентством України з питань державної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1152...

Read more

До уваги жителів району та суб’єктів гос…

В зв’язку з численними змінами до законодавчих актів України Управлінням захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області заплановане...

Read more

3 березня 2017 року в Україні день жалоб…

Указом Президента України від  2 березня 2017 року №52/2017 3 березня 2017 року оголошено днем жалоби в Україні. На виконання зазначеного Указу Президента України...

Read more

Управління соціального захисту населення…

Управління соціального захисту населення Ярмолинецької райдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців категорії «В» – головного спеціаліста відділу...

Read more
Iнформаційна довідка

Iнформаційна довідка

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року № 1333 «Про Премію Кабінету Міністрів України за особливі...

Read more

Допоможемо українським воїнам!!!

Хмельницький відокремлений підрозділ Громадської організації «Дія» просить допомоги у придбанні медичних рюкзаків та розгрузок для медичної служби, які будуть використовуватись...

Read more

Управління соціального захисту населення…

Управління соціального захисту населення Ярмолинецької райдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення тимчасово вакантної посади державного службовця категорії «В» – головного спеціаліста...

Read more

До уваги керівників районних підрозділів…

Розпочато формування Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Ярмолинецькій районній державній адміністрації - тимчасового консультативно-дорадчого органу, який утворюється для...

Read more

Найпопулярніші та нетрадиційні імена, як…

        При державній  реєстрації народження  дітей у органах державної реєстрації актів цивільного стану Ярмолинецького району  протягом 11...

Read more

Звернення учасників VIII обласного фести…

7 грудня 2016 року відбувся VIII обласний фестиваль-конкурс “Молодь обирає здоров’я”. Його учасники прийняли звернення до керівників установ, підприємств, установ, організацій,...

Read more

Управління фінансів Ярмолинецької райде…

Управління фінансів  Ярмолинецької райдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця категорії «В» – головного спеціаліста бюджетного відділу. Вимоги: громадянство...

Read more

Конкурс на заміщення вакантної посади

Ярмолинецька райдержадміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця категорії «В» – головного спеціаліста відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Ярмолинецької...

Read more

Конкурс на заміщення вакантної посади

Ярмолинецька райдержадміністрація оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця категорії «В» – головного спеціаліста відділу фінансово-господарського забезпечення апарату Ярмолинецької...

Read more

УВАГА! КОНКУРС! 23

 Управління економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та туризму Ярмолинецької райдержадміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади державного службовця категорії «В» –...

Read more

До уваги суб'єктів господарювання

Неприбуткові організації: приведення діяльності у відповідність до вимог чинного законодавства.   Законом України від 17 липня 2015 року № 652-УІИ «Про внесення...

Read more

Графік проведення посадовими особами Гол…

    Назва відділу «Бюро правової допомоги», адреса Дата Посадова особа, яка надає консультації               Ярмолинецьке бюро правової допомоги смт. Ярмолинці, площа 600-річчя Ярмолинець, 1 Щомісячно кожного першого...

Read more

ДО УВАГИ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ!

Ярмолинецька районна державна адміністрація (організатор конкурсу) оголошує конкурс з визначення автомобільних перевізників на  приміських автобусних маршрутах   загального користування, які не...

Read more

До уваги суб’єктів господарювання

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07 квітня 2015 року №19-31/2015 затверджено програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області...

Read more

Управління соціального захисту населення…

Управління соціального захисту населення Ярмолинецької райдержадміністрації оголошує  конкурс на заміщення вакантних посад державного службовця категорії “В”: -         головного спеціаліста юрисконсульта відділу...

Read more

Оголошення конкурсу на заміщення вакант…

  ЯРМОЛИНЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ, ТОРГІВЛІ, ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ТУРИЗМУ 32100 смт Ярмолинці, площа 600 річчя Ярмолинець, 1  тел. 2-16-92,...

Read more

Оголошення!

02.09.2016  року в приміщенні районної державної адміністрації  здійснить виїзний прийом громадян голова обласної державної адміністрації КОРНІЙЧУК Олександр  Олександрович Початок прийому о 09.30 год.

Read more

Увага конкурс!

Управління соціального захисту населення Ярмолинецької райдержадміністрації інформує, що 01 вересня 2016 року о 10.00 год. відбудеться конкурс на заміщення тимчасово...

Read more

Попит на програму з енергоефективності з…

"Динаміка попиту на Урядову програму утеплення позитивна. Щотижня все більше ОСББ та ЖБК приєднуються

Read more

Кредитування «зелених» проектів для мало…

Укргазбанк прийняв рішення знизити процентну ставку при кредитуванні еко-проектів: з 24% до 20,5% у вітчизняній валюті, з 10% до 7,7%...

Read more

Всеукраїнських акцій «Забезпеч своє майб…

У 2016 році ТОВ "Техніка і технології" в рамках Всеукраїнських акцій «Забезпеч своє майбутнє» та «Сільськогосподарська праця – це істинні...

Read more

До уваги ярмолинчан!

16-18 травня 2016 року, за ініціативи громадської організації «Всеукраїнська асоціація кришталевих людей», в Україну приїде група вчених і лікарів з...

Read more

До уваги громадськості!

Ярмолинецькою райдержадміністрацією розпочато надання послуг з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, речових прав на нерухоме майно...

Read more

Проведення щорічного Всеукраїнського ко…

Національним агентством України з питань державної служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1152...

Read more

До уваги журналістів!

Проектом Ради Європи «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні», бенефіціаром якого є Міністерство соціальної...

Read more

До уваги військовозобов'язаних!

Запрошуються громадяни України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом Збройних Сил України, до навчальних військових...

Read more

Увага конкурс!

     06 січня 2016 року Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області оголосило конкурси на заміщення вакантних посад заступника...

Read more

Пункти обігріву

Через різке пониження температурного режиму в районі розпочали роботу стаціонарні пункти обігріву на базі об’єктів соціальної сфери   № з/п Адреса Місце розташування 1. смт. Ярмолинці вул....

Read more

Оголошення!

З метою сприяння консолідації і координації зусиль мобілізованих , учасників бойових дій в зоні АТО, сімей загиблих, їх об'єднань у...

Read more

ОГОЛОШЕННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ

На офіційному  веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру hup:maplandgovua ( у розділі «Публічна кадастрова карта») працює електронний...

Read more

ОГОЛОШЕННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ

На офіційному  веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру hup:maplandgovua ( у розділі «Публічна кадастрова карта») працює електронний...

Read more

До уваги селещного та сільських голів!

Нагадуємо, 21 травня цього року набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нациського) тоталітарних режимів в Україні та...

Read more

УВАГА!

Вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України № 604 вiд 19 серпня 2015 року затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової...

Read more

ОГОЛОШЕННЯ

  14 листопада 2015 року о 10.00 в приміщені Ярмолинецької селищної ради  планується зустріч з  учасниками бойових дій в зоні АТО, сімей...

Read more

Увага конкурс!

07 жовтня 2015 року Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області оголосило конкурс на заміщення вакантних посад заступника начальника Ярмолинецького...

Read more

Увага, конкурс!

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголошує з 31 липня 2015 року проведення конкурсу “Кращі практики місцевого самоврядування”...

Read more

ОГОЛОШЕННЯ!

З 20 по 27 вересня 2015 року в Італії (Неаполь) Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) проводитиме Міжнародний Фестиваль...

Read more

Оголошення!

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07 квітня 2015 року №19-31/2015 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області...

Read more

Оголошення!

З 10 по 13 листопада 2015 року в м. Києві Держенергоефективності організовує V111 Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергоефективність. Відновлювана енергетика –...

Read more

Національний конкурс бізнес рішеннь для …

За підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Глобального екологічного фонду ТОВ “Комунікаційний Хаб “Економіка” у партнерстві із громадською організацією...

Read more

Відкриття постійно діючого представництв…

Згідно з ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених...

Read more

До уваги суб'єктів підприємництва

Рішенням сесії Хмельницької обласної ради від 07 квітня 2015 року №19-31/2015 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області...

Read more

Інформація щодо запровадження електронно…

За повідомленням Міністерства юстиції України від 02 червня 2015 року Нацбанк роз’яснив українським банкам – приймати електронні витяги, виписки та...

Read more

ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКОСТІ!

Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» з 23 липня – 01 серпня ц.р. буде організовано міжнародну поїздку до Словаччини,...

Read more

Вакансії в органах юстиції області.

Детальна інформація на сайті Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області (http://justice-km.gov.ua) у розділі ВАКАНСІЇ.

Read more

До уваги громадськості!

Обласний благодійний фонд «Патріоти України», що працює з метою надання допомоги військовим, які перебувають у зоні АТО, звертається з проханням...

Read more

У Національній академії державного управ…

У Національній академії державного управління при Президентові України з триває вступна кампанія. Документи подаються особисто до приймальної комісії Національній академії...

Read more

Оголошення!

27 березня о 09:00   відбудеться мітингу та покладанні квітів до пам’ятників невідомому воїну та загиблим у Великій Вітчизняній війні  з...

Read more

ОГОЛОШЕННЯ!

Починаючи з 10 лютого 2015 року в районній державній адміністрації організовано щоденне чергування працівників райдержадміністрації з утворенням на базі приймальні...

Read more
Державна фіскальна служба України інформує

Державна фіскальна служба України інформ…

Про особливості встановлення ставок з місцевих податків та зборів Ви можете ознайомитись в інформаційному листі ДФС України за посиланням

Read more

Про запобігання загибелі рибалок у зимов…

Протягом останніх років ситуація із загибеллю людей на водних об’єктах області у зимовий час залишається невтішною, так у зимовий період...

Read more

Вхід на сайт